Chip tuning samochodów ciężarowych – co możesz zyskać?

Dodano: 2016-07-02 Przez: admin


 
Twój samochód ma małą moc? Jeżeli chcesz podnieść jego możliwości, wykonaj chip tuning – to usługa, która prowadzona jest nie tylko dla samochodów osobowych, ale również ciężarowych i tirów. Przeprogramowanie silnika może dać naprawdę spore korzyści!
 
Nie wszyscy właściciele samochodów wiedzą, że mogą przeprowadzić modyfikację silnika w taki sposób, aby podnieść jego moc i zmniejszyć spalanie bez jednoczesnego ryzyka dla jednostki napędowej i bezpieczeństwa jazdy.
 
Dzisiaj z chip tuningu przede wszystkim korzystają właściciele samochodów osobowych, ale warto pamiętać o tym, że możliwe jest również przeprowadzenie tej modyfikacji w sterowniku silnika w samochodach ciężarowych i tirach.
 
Główne zalety chip tuningu:

przyrost mocy i momentu obrotowego o około 10-20%
obniżenie spalania o około 12%
zwiększenie żywotności silnika samochodu

 
Po prawidłowo przeprowadzonym chip tuningu samochód staje się przede wszystkim bardziej dynamiczny i elastyczny, dlatego problemem nie będzie już wyprzedzanie czy wjeżdżanie pod górkę, które często jest sporym wyzwaniem dla cięższych samochodów. Plusem jest również zmniejszenie spalania, dlatego też dojazdy mogą kosztować mniej.
 
Gdzie przeprowadzić chip tuning?
Najlepiej zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnych serwisów samochodowych, które mają w tej dziedzinie wiedzę i doświadczenie oraz dysponują odpowiednim zapleczem. Modyfikację przeprowadza się przede wszystkim przez gniazda diagnostyczne, wobec tego nie ma potrzeby wyciągania sterownika i tym samym cały proces nie trwa długo.
 
Trzeba jednak pamiętać o tym, że chip tuning musi być wykonany po dokładnym sprawdzeniu silnika i dobraniu parametrów modyfikacji – w przeciwnym przypadku może się okazać, ze silnik ulegnie uszkodzeniu.
 
Jeżeli chcesz zdecydować się na skorzystanie z tego rodzaju usługi, wpisz do wyszukiwarki internetowej frazę typu „chip tuning tir”, aby znaleźć firmy, w których będzie można skorzystać z pomocy ekspertów w tej dziedzinie. Cena usługi to około 2-2,5 tysiąca złotych.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy