Usługowa obróbka CNC – jak znaleźć dobrego wykonawcę?

Dodano: 2016-07-17 Przez: admin


 
Obrabianie z wykorzystaniem technologii CNC ma szereg zalet. Pozwala na uzyskanie elementów precyzyjnych i zgodnych z projektem, wysoce powtarzalnych, a także ogranicza straty materiałowe. Gdy konieczne jest wykonanie frezowania, toczenia czy wiercenia CNC, prace te najczęściej powierzane są zewnętrznym firmom dysponującym odpowiednim zapleczem. Jak wybrać najlepszą?
 
Firm, które dysponują nowoczesnym parkiem maszynowym przeznaczonym do obróbki CNC jest naprawdę bardzo wiele. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa takie jak „cnc warszawa”, aby od razu zobaczyć, że wyników są tysiące. W sytuacji, gdy z usługi chce się skorzystać dopiero pierwszy raz, może pojawić się spory problem – jakiemu wykonawcy powierzyć realizację projektu, aby być w pełni zadowolonym nie tylko z jakości gotowych wyrobów, ale również przystępnej ceny usługi.
 
Zaplecze techniczne to podstawa
Przy dobieraniu odpowiedniej firmy warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jej wyposażenie. Na swoich stronach internetowych podają one zazwyczaj posiadane zaplecze techniczne, wobec tego można wtedy dowiedzieć się więcej.
 
Głównym ograniczeniem jest w szczególności pole robocze urządzenia – gdy jest ono zbyt małe, wówczas nie ma możliwości wykonania większych elementów. Przykładowo frezarka może posiadać wymiary stołu 700 mm x 520 mm, a także przesuwy na osiach X, Y oraz Z w wartości 510 mm, natomiast toczenie CNC możliwe jest dla detali o maksymalnej długości 600 mm.
 
Warto też zwrócić uwagę, jakie materiały mogą być poddane obróbce CNC, ponieważ nie każda maszyna jest w stanie wykorzystać wszystkie z nich. Przeważnie na obrabiarkach komputerowych stosowane są stal, stal nierdzennej, aluminium, tworzywa sztuczne.
 
Przykładowe realizacje
Warto także zwrócić uwagę na przykładowe realizacje wykonane przez firmę – często na są fotografie tego rodzaju publikowane są w galeriach, dlatego też można wtedy zapoznać się bliżej z jakością detali.
 
Referencje i opinie
Na koniec warto również wskazać na wartość referencji oraz opinii. Można znaleźć je zarówno na stronach WWW firm, jak i w sieci na innych stronach. Pozytywne zdanie klientów o firmie także będzie pomocne w podjęciu decyzji.
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy