Różne oblicza sztucznych kwiatów
Dawniej sztuczne kwiaty przywodziły na myśl plastikowe płatki i nienaturalny połysk, który od razu zdradza ich brak autentyczności. Dzisiaj produkowane z wielką precyzją prawie niczym nie różnią się od prawdziwych roślin. Co więcej, znajdują szerokie zastosowanie. Ich podstawowymi zaletami są trwałość, intensywne kolory oraz estetyczny wygląd https://www.kwiatysztuczne.pl/sezony/jesien/. Nie wymagają stałego dostępu do wody. W jakich okolicznościach okazują się one niezawodne?
Na wesele i… na pogrzeb
Atrybutem każdej panny młodej jest suknia ślubna, która wraz z bukietem kwiatów tworzy współgrającą ze sobą całość. Gdy na dworze panują upały, trudno zadbać o to, aby kwiaty utrzymały się w idealnym stanie przez całą noc. To właśnie dlatego wiele panien młodych odchodzi od tradycji i kroczy do ołtarza z wiązanką sztucznych kwiatów. Stokrotki, bratki, czy lilie kolorystycznie połączone z dekoracjami weselnymi wyglądają jak żywe. Na dodatek, można zachować je na pamiątkę. Gdy uroczystość ślubna ma miejsce zimą, przyszłe mężatki martwią się ograniczoną dostępnością sezonowych kwiatów. Kobiety wychodzące za mąż w grudniu już teraz mogą spełnić swoją wymarzoną wizję stawania na ślubnym kobiercu z kompozycją piwonii, czy hortensji w dłoniach. Letnie, sztuczne kwiaty zachwycą niejednego gościa weselnego. Ze względu na wysoką wytrzymałość sztucznych kwiatowych elementów, stają się one coraz częściej wybieraną alternatywą podczas pogrzebowych uroczystości. Taka wiązanka nie traci świeżości, nie marznie na mrozie, a w kolejnych tygodniach może być wielokrotnie używana przez rodzinę zmarłego jako dekoracja nagrobka.
Ozdoba do włosów w stylu hippie
Chyba każda dorosła dzisiaj kobieta potrafi wrócić wspomnieniami do czasów dzieciństwa, kiedy to będąc małą dziewczynką, robiła plecionki ze świeżych, polnych kwiatów — chabrów, białej i fioletowej kończyny. Po kilku godzinach kwiaty więdły, ale chociaż przez chwilę mogła poczuć się jak leśna rusałka. Tego typu ozdoby były charakterystyczną wizytówką ruchu hippisowskiego — zarówno kobiety, jak i mężczyźni wplątywali je we włosy, wyrażając swój bliski związek z naturą. Kilka lat temu stylizacje lat 70. wróciły do łask, a wraz z nimi wianki z kwiatów zakładane na głowę. Co sprawiło, że na nowo opanowały one wybiegi mody? Opaski z kwiatów doskonale podkreślają zwiewne kreacje, nadając im więcej delikatności. Pasują do skórzanych i dżinsowych kurtek oraz długich sukienek. Są chętnie noszone podczas plenerowych imprez. Wianki ze sztucznych kwiatów spełniają identyczną funkcję. Coraz więcej celebrytek wybiera ja na uroczyste okazje, takie jak: gale, oficjalne przyjęcia, czy sesje zdjęciowe. Są eleganckie i dodają stylizacji nutki romantyzmu. Dzięki elastyczności można je odpowiednio uformować i dopasować do kształtu głowy. Nie muszą być noszone wyłącznie na rozpuszczonych pasmach. W kilka minut można przekształcić je w opaski DIY lub przewiązać nimi koński ogon. Zwolenniczki klimatu hippie własnoręcznie mogą przygotować kwiatowe dodatki do włosów. Wystarczy kilka artykułów florystycznych, wśród których znajdują się m.in. druty, sznurki, taśmy florystyczne, drobne kwiaty, a nawet motylki.
Dekoracja w twoim domu i nie tylko
Każdy może zostać florystą w zaciszu własnego domu. Sztuczne kwiaty przestały kojarzyć się z tandetnymi, nic niewnoszącymi dekoracjami. Na stałe zagościły w polskich mieszkaniach jako dopełnienie charakteru wnętrza. Zdobią nie tylko stoły, ale jako girlandy, wieńce i stroiki stają się gustownym elementem aranżacji. Żywe kwiaty w wazonie wytrzymują raptem kilka dni. Jeśli chodzi o rośliny doniczkowe, trzeba pamiętać o ich regularnym podlewaniu. Zdarza się, że mimo najszczerszych chęci i dopełniania obowiązków, kwiaty zasadzone w ziemi usychają. Ich sztuczne odpowiedniki są zatem idealnym rozwiązaniem dla osób niemających przysłowiowej ręki do kwiatów lub wyjeżdżających na długie wakacje. Dostępność bogatych wzorów, kolorów i różnych gatunków roślin pozwala na stworzenie wymarzonych, florystycznych kompozycji. Można je dowolnie zmieniać i wzbogacać dodatkami np. gałązkami jarzębiny, żołędziami, szyszkami lub suszonymi liśćmi. Sztuczne kwiaty coraz częściej goszczą w hotelowych i restauracyjnych wnętrzach https://www.kwiatysztuczne.pl/aktualnosci/. Budzą pozytywne skojarzenia ciepłej i przyjaznej atmosfery danego miejsca. Umieszczenie ich w centralnym punkcie holu wejściowego, nad recepcją główną lub na stołach w sali jadalnej sprawia, że pomieszczenie wygląda szykownie, a jednocześnie przytulnie, zachęcając gości do wejścia. Właściciele obiektów usługowych muszą jednak pamiętać o utrzymaniu ich w nieskazitelnej czystości. Służą do tego letnia woda lub specjalne środki myjące wraz z nabłyszczaczem do samochodowej karoserii. Zabrudzenia i kurz zbierający się na płatkach mogą nie wzbudzić u klientów dobrego, pierwszego wrażenia. Sztuczne kwiaty przeżywają swój renesans. Przestały być niechlubną ozdobą stołu, a wręcz przeciwnie, stały się czymś więcej. Wykorzystywane na wielu płaszczyznach, w tym designerskiej i modowej, jeszcze przez długi czas będą znajdowały rzesze entuzjastów.